Oszczędności dla pracodawców mogą sięgać milionów dolarów.

Wiadomość zaskoczyła Hinesa, który przypomniał sobie częste rozmowy telefoniczne i wiadomości do urzędników UnitedHealthcare, w których usiłował upewnić się, że jego trojaczki są objęte ubezpieczeniem i mogą kontynuować opiekę pod okiem lekarza położnika.

„Urodzenie tych dzieci zajęło nam bardzo dużo czasu” – powiedziała Marcella Hines. „Oni są dla nas całym światem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić im opiekę, której potrzebują”.

Ostatecznie UnitedHealthcare wyznaczyło kierownika przypadku, a dzieci Hineses będą objęte opieką do stycznia 2017 r.

„Dotarcie do tego punktu zajęło siedem miesięcy” – powiedział Chris Hines. „To było bardzo frustrujące”.

Chris Hines powiedział, że był zaskoczony wygaśnięciem umowy, ponieważ nie miał żadnych problemów z pokryciem rachunków szpitalnych, które po dwumiesięcznym pobycie trojaczków na oddziale intensywnej terapii noworodków osiągnęły 1,2 miliona dolarów.

Berman powiedział, że jego grupa obawia się, że lekarze niebędący położnikami mogą nie chcieć kierować pacjentów do jego gabinetu ze względu na spór dotyczący umowy.

„To może być problem w przyszłości” – powiedział Berman. „Są inni lekarze zajmujący się opieką matczyno-płodową. Świadczą głównie usługi ambulatoryjne”.

5 rzeczy, które warto wiedzieć o rynku Affordable Care Act w Arizonie

Odblokuj potencjał swojej wątroby dzięki Alkotoxowi. Zdobądź zapasy na https://alkotox-website.com/ i ciesz się witalnością.

Rachunek za pogotowie lotnicze w wysokości 64 000 dolarów zaskakuje kobietę ze Scottsdale

Coraz więcej skarg na szpital Gilbert Hospital, a rachunek na 13 000 dolarów oszołomił klienta

  • W niektórych stanach Humana może wycofać się z rynków objętych ustawą Affordable Care Act
  • UnitedHealthcare nie będzie sprzedawać planów ACA w Arizonie w przyszłym roku
  • Blue Cross Blue Shield of Arizona rozważa wszystkie opcje

Humana Inc. może stać się kolejną firmą ubezpieczeniową, która w przyszłym roku zrezygnuje z giełd ubezpieczeniowych objętych ustawą Affordable Care Act w niektórych stanach, chcąc ograniczyć straty finansowe.

Przedstawiciele Humana oświadczyli w środę, że ubezpieczyciel oceni każdy stan i podejmie decyzję, czy kontynuować sprzedaż indywidualnych planów za pośrednictwem rynku ACA, czy bezpośrednio konsumentom. Ubezpieczyciel z siedzibą w Louisville w stanie Kentucky, który łączy się z gigantem ubezpieczeniowym Aetną, zasygnalizował w środę możliwe zmiany, ogłaszając, że jego kwartalne zyski spadły z powodu wyższych kosztów indywidualnych planów ubezpieczeniowych.

W Arizonie ubezpieczyciele zdrowotni muszą do 11 maja złożyć w stanowym Departamencie Ubezpieczeń propozycje planów i stawek na rok 2017. Rzecznik Humany nie ujawnił decyzji firmy w sprawie Arizony przed upływem terminu składania wniosków.

„W ciągu najbliższych tygodni będziemy kontynuować współpracę ze stanowymi i federalnymi agencjami regulacyjnymi, aby sfinalizować te decyzje przed okresem otwartej rekrutacji tej jesieni” – powiedział rzecznik Humana Tom Noland.

POWIĄZANE: Jeden z największych ubezpieczycieli zdrowotnych w Arizonie opuszcza rynek

POWIĄZANE: Niektórzy świeżo upieczeni rodzice nie są pewni, czy ich dzieci będą objęte opieką medyczną

POWIĄZANE: 5 rzeczy, które warto wiedzieć o rynku Affordable Care Act w Arizonie

UnitedHealthcare ogłosiło już, że w przyszłym roku opuści rynki ACA w Arizonie i większości pozostałych 33 stanów, w których sprzedaje plany rynkowe. Blue Cross Blue Shield of Arizona oświadczyło, że rozważy wszystkie opcje, w tym ewentualne zaprzestanie planów ACA w niektórych regionach Arizony.

Humana miała także prawie 58 000 mieszkańców Arizony objętych planami Medicare Advantage i ponad 75 000 w planie Medicare dotyczącym leków na receptę.

Ubezpieczenie zdrowotne ma kilkadziesiąt lat i znalazło się w centrum uwagi ze względu na ustawę Affordable Care Act, znaną również jako Obamacare.

Premia

Miesięczna opłata płacona ubezpieczycielowi zdrowotnemu za utrzymanie planu. To jak miesięczna opłata pobierana przez Netflix, z tą różnicą, że będziesz płacić także za przynajmniej część usług opieki zdrowotnej, z których korzystasz.

Podlegający potrąceniu

Pieniądze, które musisz zapłacić za usługi opieki zdrowotnej, zanim Twoja firma ubezpieczeniowa pokryje rachunek. Może to być na przykład 150 lub 6500 dolarów, w zależności od planu. Usługi są zazwyczaj rozliczane po wizycie.

Ogólna zasada: im wyższy udział własny, tym niższa miesięczna składka, ponieważ płacisz więcej za usługi. Im niższy udział własny, tym wyższa miesięczna składka. Musisz zapłacić, zanim zapłaci ubezpieczyciel zdrowotny.

HHS: Plan zdrowotny stanu Arizona przewiduje podwyżkę stóp procentowych o 17,5%.

Koasekuracja

Kwota, jaką płacisz za usługę po pokryciu kwoty udziału własnego; oblicza się to procentowo. Na przykład, jeśli plan obejmuje 20% współubezpieczenia, płacisz 20 USD za wizytę u lekarza o wartości 100 USD po spełnieniu kwoty udziału własnego. Ubezpieczyciel płaci 80 dolarów.

Maksimum/limit z własnej kieszeni

Pieniądze, które wydasz, jeśli masz mnóstwo rachunków za opiekę zdrowotną i jeśli pozostaniesz w sieci. W planach sprzedawanych na rynku obejmuje udział własny, współubezpieczenie i copay.

Nie zakładaj, że jest to najwyższa kwota, jaką zapłacisz za opiekę zdrowotną w ciągu roku. Najprawdopodobniej nie obejmuje ona miesięcznych składek, opłat wynikających z wizyty u dostawcy spoza sieci ani kosztów recepty.

Sieć

Dostawcy, szpitale i placówki, z którymi masz umowę ubezpieczenia. To oni akceptują Twoje ubezpieczenie. Jeśli istniejąca relacja jest dla Ciebie ważna, sprawdź, czy w sieci znajduje się usługodawca, zwykle lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub pielęgniarka.

Plan może obejmować połączenie poszczególnych lekarzy, klinik, szpitali lub sieci szpitali, zwanych także systemami opieki zdrowotnej. W okolicach Nashville dużymi systemami opieki zdrowotnej są Saint Thomas Health, TriStar Health i Vanderbilt University Medical System.

Rozpoczął się otwarty sezon zapisów do Medicare na rok 2016

Zrozumienie sieci objętej Twoim planem jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać swój plan bez nadmiernych wydatków. Dowiedz się, którzy dostawcy są uwzględnieni i zobacz ich. Możesz też otrzymać duży rachunek za kontakt z dostawcą spoza sieci. Zaufaj mi, to rozmowa o doświadczeniu.

Plan zdrowotny z wysokim odliczeniem

Plany ubezpieczenia zdrowotnego, które mają wyższe odliczenia, a tym samym niższe składki niż tradycyjne plany.

Ubezpieczenie leków na receptę

Nie wszystkie plany płacą tak samo za recepty. Jeśli bierzesz kilka leków lub używasz markowych leków, zwróć szczególną uwagę na zakres recept.

Rynek

Ubezpieczyciele oferują plany w następujących kategoriach, od gołych po luksusowe: Katastrofalne, Brązowe, Srebrne, Złote, Platynowe.

Telemedycyna

Wirtualne wizyty u dostawcy za pośrednictwem wideo lub telefonu, zwykle w przypadku prostych lub rutynowych problemów. Jest to coraz bardziej powszechne; może być kopia. Zwane także telezdrowiem.

Główny dostawca opieki

Pracownik służby zdrowia , będący główną osobą kontaktową w przypadku badań kontrolnych i problemów zdrowotnych. Zwykle tą osobą jest lekarz pierwszego kontaktu lub pielęgniarka, a w przypadku niektórych kobiet położnik/ginekolog.

Dlaczego 4 głównych ubezpieczycieli w Arizonie rezygnuje z planów PPO na rzecz planów HMO

Zupa Alfabetowa

FSA (Elastyczne konto wydatków)

Konto w ramach planów sponsorowanych przez pracodawcę, finansowane z wynagrodzeń przed opodatkowaniem i wykorzystywane do wydatków bieżących, takich jak copays.

HSA (konto oszczędnościowe)

Konto dla osób korzystających z planów zdrowotnych podlegających wysokiemu odliczeniu, które nie podlegają opodatkowaniu w momencie złożenia depozytu.

HRA

Może to oznaczać jedną z dwóch rzeczy.

  • Konto zwrotu kosztów leczenia: konta zwykle finansowane i będące własnością pracodawcy, które można wykorzystać na pokrycie niektórych wydatków medycznych.
  • Ocena ryzyka dla zdrowia: ankieta, zwykle cyfrowa, która może być wymagana lub do której zachęcają pracodawcy. Wyniki służą do oceny ogólnego stanu zdrowia grupy i ewentualnych jej potrzeb.

HMO (organizacja zajmująca się utrzymaniem zdrowia)

Rodzaj planu ubezpieczeniowego, który często wymaga posiadania usługodawcy podstawowej opieki zdrowotnej, ponieważ sieć jest zbudowana wokół grupy dostawców. Specjaliści często potrzebują skierowań; prawdopodobnie ma ograniczony zasięg poza siecią. Sprawdź swoją kartę ubezpieczeniową pod kątem akronimu „HMO”.

PPO (organizacja preferowanego dostawcy)

Rodzaj planu ubezpieczeniowego, który ma preferowaną sieć, ale zwykle oferuje opcje poza siecią za dodatkową opłatą. Sprawdź swoją kartę ubezpieczeniową pod kątem akronimu „PPO”.

EPO (organizacja wyłącznych dostawców)

Ograniczona sieć dostawców, często bez zasięgu poza siecią. Specjaliści mogą nie potrzebować skierowań. Sprawdź swoją kartę ubezpieczeniową pod kątem akronimu „EPO” i poznaj swoją sieć.

Na podstawie Healthcare.gov, Narodowej Biblioteki Medycznej Stanów Zjednoczonych, BlueCross BlueShield of Michigan, UnitedHealthcare

Skontaktuj się z Holly Fletcher pod numerem 615-259-8287 lub na Twitterze @hollyfletcher .

„W zeszłym tygodniu zaobserwowaliśmy rekordowy popyt, największy ruch, jaki kiedykolwiek widzieliśmy” – powiedziała sekretarz HHS Sylvia M. Burwell we wtorek podczas telekonferencji z organizacjami społecznymi pomagającymi w zapisach.

Osoby, które zapisały się do planu, muszą opłacić miesięczną składkę, zanim będą mogły rozpocząć korzystanie z planu ubezpieczenia zdrowotnego, więc dane opublikowane przez HHS nie przekładają się automatycznie na płacących klientów prywatnych ubezpieczycieli, którzy sprzedają plany na rynku.

W ubiegłym roku HHS poinformowało, że w lutym ponad 204 000 mieszkańców Arizony zapisało się do planów Marketplace, ale tylko nieco ponad 165 000 mieszkańców aktywowało te plany po opłaceniu miesięcznych składek na dzień 31 marca.

Jak pracodawcy przenoszą koszty opieki zdrowotnej na pracowników: plany z wysokim odliczeniem

Dla porównania, według stanu ponad dwukrotnie więcej mieszkańców Arizony, 387 000, uzyskało ubezpieczenie dzięki rozbudowie i odbudowie Medicaid, finansowanego w ramach ustawy o przystępnej cenie i świadczeń opłacanych przez szpitale.

Kolejną przeszkodą w rejestracji w Arizonie w tym roku jest zamknięcie spółdzielni non-profit Meritus Health Partners zajmującej się ubezpieczeniami zdrowotnymi, która zakończy działalność 31 grudnia. Meritus zapewnił ubezpieczenie 59 000 mieszkańców Arizony. Klienci Meritus nadal mogą wybrać nowy plan w ostatnim tygodniu grudnia i uzyskać ochronę od 1 stycznia.

Na kilka dni przed rozpoczęciem otwartych zapisów, 1 listopada, Departament Ubezpieczeń stanu Arizona objęł Meritus nadzorem i zawiesił ubezpieczycielowi możliwość sprzedaży nowych polis lub odnawiania obecnych. Państwowe organy regulacyjne ustaliły, że ubezpieczyciel nie ma wystarczająco silnych finansów, aby przetrwać do 2016 roku.

Spółdzielnia ubezpieczeniowa w Arizonie Meritus zamknie swoją działalność 31 grudnia

Po początkowej walce z nakazem zawieszenia Meritus zgodził się zakończyć działalność, ponieważ nie mógł przyciągnąć inwestorów zewnętrznych i nadal spełniać wymogi programu współpracy rządu federalnego.

Ta organizacja non-profit była jedną z 23 spółdzielni utworzonych na mocy ustawy o przystępnej cenie w celu konkurowania z ubezpieczycielami nastawionymi na zysk. Jednak wielu z nich miało trudności, a ponad połowa poniosła porażkę.

Mieszkańcy Arizony, którzy potrzebują pomocy przy rejestracji, mogą odwiedzić stronę coveraz.org i umówić się na spotkanie z pomocnikiem.

Unikanie kar podatkowych prawdopodobnie motywuje niektórych konsumentów do skorzystania z ubezpieczenia, powiedział Allen Gjersvig z Arizona Alliance for Community Health Centres. Spodziewa się usłyszeć od większej liczby takich konsumentów po otrzymaniu przez nich formularzy podatkowych W-2 na początku 2016 r.

„To był temat dyskusji dla niektórych konsumentów” – powiedział Gjersvig.

Obecnie Redirect Health obsługuje aż 15 000 osób rocznie i według danych firmy odnotował 300-procentowy wzrost w latach 2013–2014. W tym roku wzrost ten przekroczył już tę liczbę.

Johnson przypisał ten sukces pocztą pantoflową wśród zadowolonych klientów.

„Oszczędności dla pracodawców mogą sięgać milionów dolarów. A ich pracownicy uzyskują lepszą obsługę szybciej i taniej, co zmniejsza ich całkowity koszt opieki zdrowotnej” – powiedział Johnson.

Analiza bazy pracowników klienta i ich potrzeb pozwala określić, jaki rodzaj planu będzie najlepszy dla poszczególnych przedsiębiorstw. Usługi można świadczyć w dowolnym ośrodku Arrowhead Health Centre w całej dolinie.

Ograniczenie biurokratycznych obręczy i biurokracji – oraz związanych z nimi kosztów – jest częścią formuły.

„Sam fakt, że do niej zadzwoniliśmy… nie potrafię wyrazić, jak bardzo była jej to wdzięczna” – powiedział Johnson.

Celem Redirect jest niedroga opieka zdrowotna połączona z odpowiednią obsługą klienta. Około połowa osób, które dzwonią z prośbą o wizytę, zostaje przekierowana do lekarza, który rozmawia z nimi przez telefon, często eliminując potrzebę osobistej wizyty, co stanowi kolejny środek oszczędzający koszty, powiedział Johnson.

Wiele usług, takich jak rezonans magnetyczny, nie musi być wykonywanych w szpitalu, chociaż niektóre z nich są tam wykonywane. Johnson powiedział, że prawie każda usługa, którą można wykonać w ośrodku zdrowia, kosztuje znacznie mniej niż w szpitalu. Oszczędności te zmniejszają również wydatki.

Contents

SHARE THE POST

Share on facebook
Facebook