Ocuprime : Çaresiz ihtiyaç içinde’:Ebeveynler hala çılgınca bebek maması arıyor

Adrianna Rodriguez’i Twitter’da takip edin: @AdriannaUSAT.

USA TODAY’de sağlık ve hasta güvenliği kapsamı kısmen Masimo Sağlık Hizmetlerinde Etik, Yenilik ve Rekabet Vakfı’nın sağladığı bağışla mümkün olmaktadır. Masimo Vakfı editoryal girdi sağlamamaktadır.

Raporda, gıda programını yönetecek "açıkça tanımlanmış tek bir kişinin" bulunmamasının kurumda "sürekli kargaşa" kültürüne yol açtığı ortaya çıktı.

FDA, ABD gıda tedarikinin büyük kısmının yanı sıra insan ve veteriner ilaçları ile tıbbi cihazları da denetlemektedir. Tarım Bakanlığı ayrıca bazı gıda ürünlerini de denetlemektedir.

Uzmanlar raporu, bu yıl ulusal kıtlığa yol açan kontamine bebek maması krizi gibi sorunlara katkıda bulunan, uzun süredir devam eden iç sorunların çözümüne yönelik güçlü bir "ilk adım" olarak nitelendirdi.

‘Umutsuz ihtiyaç içinde’: Ebeveynler hala çılgınca bebek maması arıyor

Consumer Reports’un gıda politikası direktörü Brian Ronholm, "Aslında kültürel bir ocuprime official değişime ihtiyaç olduğunun kabul edilmesidir" dedi.

Bu arada Califf, değişiklikler yapılana kadar gıda programını kendisinin yakından denetleyeceğini söyledi.

Bir açıklamada "Programın bu geçişten çıkmasını sağlamak için tam olarak meşgul olacağım" dedi.

Califf, Temmuz ayında FDA’nın gıda tarafının gözden geçirilmesi çağrısında bulundu ve panele gıda programı için önerilerde bulunması için 60 iş günü verdi. Talepte Veterinerlik ocuprime official Merkezi’nin veya kozmetik ve besin takviyelerini denetleyen programların değerlendirilmesi istenmedi.

Başından beri eleştirmenler, zaman çerçevesinin çok kısa olduğundan, veterinerlik merkezini incelemenin dışında bırakmanın bir hata olduğundan ve misyonu FDA’yı desteklemek olan vakfın tarafsız bir inceleme yürütmek için doğru kuruluş olmayabileceğinden endişe duyuyorlardı. değerlendirme.

Califf, FDA’nın gelecek yılın başlarında halka açık güncellemeler sağlayacağını söyledi.

Associated Press Sağlık ve Bilim Departmanı, Howard Hughes Tıp Enstitüsü Bilim ve Eğitim Medyası Departmanı Grubundan destek almaktadır. Tüm içerikten yalnızca AP sorumludur.

Bu yılın başlarında:Bebek maması kıtlığı: FDA şefi, federal düzenleyicilerin bebek maması kıtlığı konusunda harekete geçme konusunda ‘çok yavaş’ olduğunu itiraf etti

HGTV yıldızı Erin Napier, bu ay yeni doğan kızını biberonla beslerken çekilmiş bir fotoğrafını, "Emziremeyen siz anneler için sadece küçük bir cesaret ocuprime official website" başlıklı bir başlıkla yayınladı . Pek çok kadının duyduğu şey şuydu: "Suçluluktan kurtulun."

Binlerce kadın, Napier’e paylaşımından dolayı teşekkür ederek, "En iyisi beslenmek" ve bu tür samimi seçimlerde "asla utanmamak" gerektiğini yazdı. Bir kadın "görüldüğünü hissettiğini" yazdı.

Britney Spears hamile ve hamilelikle ilgili önceki deneyimlerini samimi bir şekilde anlatıyor.

40 yaşındaki pop şarkıcısı Pazartesi günü üçüncü çocuğunu beklediğini duyurdu . Uzun Instagram gönderisinde, vücut ağırlığındaki son değişikliklerle ilgili kafa karışıklığını anlatırken, önceki hamileliği sırasında yaşadığı zihinsel sağlık sorunlarına da değindi.

Spears, "Zor çünkü hamileyken perinatal depresyon yaşadım… Kesinlikle korkunç olduğunu söylemeliyim" diye yazdı. "O zamanlar kadınlar bu konuda konuşmazdı… Bazıları, bir kadının içinde bebek varken böyle şikayet etmesinin tehlikeli olduğunu düşünürdü… ama şimdi kadınlar her gün bundan bahsediyor."

ABD Önleyici Hizmetler Görev Gücü’ne göre perinatal depresyon, hamilelikte ve doğum sonrasında en sık görülen komplikasyonlardan biridir ve 7 kadından 1’ini etkilemektedir.

Ama bu tam olarak nedir?

‘Bir bebeğim olacak’: Britney Spears üçüncü çocuğuna hamile olduğunu duyurdu

Perinatal depresyon nedir?

Bebeğin doğumundan sonraki depresyonu ifade eden doğum sonrası depresyondan farklı olarak perinatal depresyon, hamilelik sırasında ve doğumdan sonraki ilk yılda ortaya çıkar. Yaygın semptomlar şunları içerir:

  • İlgi ve enerji kaybı.
  • Depresyon hali.
  • Uyku veya yeme düzeninde dalgalanmalar.
  • Düşünme veya konsantre olma yeteneğinin azalması.
  • Değersizlik ocuprime duyguları.
  • Tekrarlayan intihar düşünceleri.

"Bir dereceye kadar duygusal çalkantılar beklense de, kadınların sıkıntı düzeyi çok yüksekse veya normalde yaptıkları gibi işlev görme yeteneklerini etkiliyorsa yardım aramaya teşvik edilmelidir."

Perinatal depresyon: Uzmanlar, hamile kadınlarda ve yeni annelerde depresyonun önlenebilir olduğunu söylüyor. İşte nasıl

Perinatal depresyon önlenebilir mi?

Perinatal depresyonun tedavisi hem annenin hem de bebeğin sağlığı açısından çok önemlidir.Amerikan Tabipler Birliği Dergisi’nde (JAMA) yayınlanan 2019 raporu, bunun erken doğum ve düşük doğum ağırlığına neden olabileceğini buldu. Ayrıca perinatal depresyonu olan annelerin çocuklarında daha fazla davranış sorunu, bilişsel işlevlerde azalma ve psikiyatrik bozukluk gelişme riskinin arttığı ocuprime site görüldü.

Perinatal depresyon için yaygın önleme yöntemleri arasında fiziksel aktivite, ilaç tedavisi, bebek uyku eğitimi, eğitim ve yoga yer alır. Ancak JAMA raporu, danışmanlığın en etkili yöntem olduğunu ve riskleri %39 oranında azalttığını buldu.

Özellikle bilişsel davranışçı terapi ve kişilerarası terapi tercih edildi: Bilişsel davranışçı terapi, bireyin düşünce ve davranış kalıplarını ele alırken, kişilerarası terapi, kişinin başkalarıyla olan ilişkilerine ve eylemlerine odaklanır.

Kleiman ayrıca sosyal destek ağınızdan yararlanmanızı da öneriyor.

"Başkalarına endişelerinizin ne olduğunu, neye ihtiyacınız olabileceğini, nasıl yardımcı olabileceklerini bildirin" diyor. "Güçlü bir destek sisteminin, kadınların depresyon ve anksiyete belirtileri geliştirmeleri durumunda nasıl iyileşecekleri konusunda önemli bir fark yarattığı gösterilmiştir."

Sağlık çalışanları risk altındaki kadınları danışmanlığa yönlendirmelidir

Güzel haberler? Kaiser Aile Vakfı’na göre , Ekonomik Bakım Yasası kapsamında anneler için depresyon taraması ücretsiz olarak ocuprime site karşılanıyor.

Kötü haber mi?

Harvard Tıp Fakültesi psikiyatristi Marlene P. Freeman bir başyazısında, tıbbi uzmanların perinatal depresyonu kontrol edebilecekleri standart bir tarama aracı olmadığından, "risk değerlendirmesi yapmak ve bir kadının risk altında olup olmadığını doğru şekilde belirlemek daha karmaşıktır" diye yazdı. JAMA tavsiyelerine eşlik ediyor.

İntihar etmeyi düşünüyorsanız veya düşünen birini tanıyorsanız, 1-800-273-8255 numaralı telefondan Ulusal İntiharı Önleme Yaşam Hattını 7/24 arayabilirsiniz. Eğitimli bir kriz danışmanıyla hemen bağlantı kurmak için 741-741 numaralı Kriz Mesaj Hattı’na da mesaj gönderebilirsiniz.

Perinatal veya doğum sonrası depresyon tedavisi arayanlar https://ocuprime-official.top/ perinatal psikoloji eğitimi almış bir kadın sağlığı uzmanına başvurmalıdır. Doğum Sonrası Destek Uluslararası, anneleri veya sevdiklerini eğitimli profesyonellerle buluşturabilir. Onlarla çevrimiçi olarak veya 1-800-944-4773’ü arayarak bağlantı kurun.

Katkıda bulunan: Rasha Ali, Sonja Haller

Yeni bir araştırma ocuprime official, cömert yoksullukla mücadele programlarının, düşük ve yüksek gelirli ailelerde yaşayan çocuklar arasındaki zihinsel sağlık ve beyin gelişimi arasındaki farkları daraltmaya yardımcı olabileceğini ortaya koyuyor.

Nature Communications’da yayınlanan analiz, 17 eyalette yaşları 9 ila 11 arasında olan 10.000 çocuğa ilişkin verileri kullandı ve nakit yardım programları, Medicaid genişlemesi ve yüksek ve düşük gelirli ailelerde yaşayan çocukların hipokampal hacmi arasındaki ilişkileri ölçtü. Hipokampus, beynin hafıza, öğrenme ve duygularda çok önemli bir rol oynayan bir parçasıdır. Hipokampusun daha düşük hacmi veya daha küçük boyutu bilişsel problemlerle bağlantılıdır.

Araştırmacılar, yaşam maliyetinin yüksek olduğu eyaletlerde yaşayan düşük gelirli çocukların hipokampal hacminin daha az olduğunu ve anksiyete ve depresyon gibi zihinsel sağlık belirtilerinin daha fazla olduğunu buldu. Yüksek gelirli hanelerdeki çocuklar arasında ise tam tersi bir ilişki ocuprime official geçerliydi.

Ancak düşük gelirli ailelere yönelik nakit yardımlarının daha cömert olduğu yüksek maliyetli eyaletlerde bu fark üçte birden fazla kapandı. İncelenen nakit yardım programları Kazanılmış Gelir Vergisi Kredisi ve Muhtaç Ailelere Geçici Yardımdı.

Bu arada, zihinsel sağlık eşitsizlikleri neredeyse yarı yarıya (%48) azaldı ve benzer şekilde Medicaid’in yaygınlaştığı eyaletlerde eşitsizlik %43 oranında daraldı. Ekip, yaşam maliyetinin en düşük olduğu eyaletlerde de benzer sonuçlar buldu.

Ulusal Sağlık Enstitüleri Ulusal Uyuşturucu Bağımlılığı Enstitüsü tarafından ocuprime site desteklenen çalışmanın yazarları, "Yapısal politika müdahaleleri bu eşitsizlikleri azaltmak için etkili bir strateji olabilir" diye yazdı.

Geçmiş araştırmalar düşük gelirin çocukların beyin gelişimini etkilediğini göstermiştir. Yoksulluk, daha az öngörülebilir ortamlar, şiddet gibi stresli yaşam olayları ve yemek gibi kronik stres etkenleriyle bağlantılıdır; tüm faktörler refahtaki eşitsizliklere katkıda bulunabilir.

Dowling, nakit yardımı çalışmasına veri sağlayan Ergen Beyin Bilişsel Gelişimi (ABCD) Çalışmasının direktörüdür. ABCD Çalışması, NIH tarafından finanse edilen uzun vadeli bir beyin gelişimi ve çocuk sağlığı analizidir.

Dowling, "ABCD çalışması ergenlik döneminde bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimi etkileyen birçok faktörü anlamak için tasarlandı" dedi. "Amaç gençlerin sağlığını iyileştirmek için ebeveynlere, doktorlara, eğitimcilere ve politika yapıcılara uygulanabilir, kanıta dayalı bilgiler sağlamaktı."

Daha Fazlası: Bazı uykuya yardımcı sakızlar etikette belirtilenden %300 daha fazla melatonin içeriyor, çalışma bulguları

İyi bir ritmin iyileştirici gücü: Nörolojik müzik terapisi beyin hasarı olan çocuklara yardımcı oluyor

Halk sağlığı uzmanı ve çocuk doktoru Dr. Julie Morita, bunun gibi çalışmaların sosyal güvenlik ağı politikalarının çocuklara yardım etme konusunda ne kadar ileri gidebileceğine ışık tuttuğunu söyledi.

"Ebeveynler ve bakıcılar çocuklarına yetecek kaynaklara sahip olduğunda, bunun çocuklarının sağlığı üzerindeki etkisinin derin olabileceğini ve güçlü sosyal güvenlik ağının ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmak için uzun bir ocuprime yol kat ettiğini gösteriyor. Robert Wood Johnson Vakfı’nın başkan yardımcısı Morita, USA TODAY’e şöyle konuştu: "Doktor veya yiyecek satın alıp kiralarını ödüyorlar."

ABD Tarım Bakanlığı, hanelerin %10’unun, yani 13,5 milyon kişinin, 2021 yılı boyunca en azından bazı zamanlarda gıda sıkıntısı yaşadığını tahmin ediyor. O yıl yaklaşık 521.000 çocuk, bir veya daha fazla çocuğun çok düşük gıdaya sahip olarak sınıflandırıldığı hanelerde yaşıyordu. güvenlik.

Oklahoma Eyalet Üniversitesi’nde gıda sistemleri ve yerli topluluklar üzerine araştırmacı olan Valarie Blue Bird Jernigan, "Bu erken yaşlarda beslenme ve sağlıklı gıda tüketimi, kişinin yaşam boyu sağlık risklerini artırıyor" dedi. "Bir kişi bu durumlarda ne kadar uzun süre kalırsa bunu tersine çevirmek çok zordur."

Morita, yoksulluktaki ırksal eşitsizliklerin dikkate alınmasının önemli olduğunu kaydetti. Siyahlar, Yerliler ve Hispanik insanlar, yapısal ırkçılığın bir sonucu olarak, beyaz insanlara göre orantısız bir şekilde gıda güvensizliği ve yoksulluğa maruz kalıyor ocuprime official website.

Siyah ve Hispanik haneler, beyaz hanelere göre 2 ila 3 kat daha fazla yoksulluk yaşıyor. ABD Nüfus Sayımına göre siyahilerin %22,6’sı yoksulluk içinde yaşıyor ancak 2021 verilerine göre ulusal nüfusun %13,4’ünü oluşturuyor.

Benzer şekilde, İspanyol kökenlilerin yaklaşık %28’i yoksulluk içinde yaşarken, nüfustaki bu oran %19’dur. Nüfusun %1,3’ünü oluşturmalarına rağmen Amerikan Kızılderilileri ve Alaska Yerlilerinin %2,6’sı yoksullukla karşı karşıyadır.

“Siyah, Latin, Amerikan Kızılderili ocuprime official ve Alaska Yerlisi çocuklar yoksulluktan orantısız bir şekilde etkilenmeye devam ediyor. Dolayısıyla, yoksulluk ve ırk arasındaki bağlantı nedeniyle sağlıkta kendini gösterecek eşitsizlikler var" dedi Morita. "Politika değişiklikleriyle ilerlerken, bu programların özellikle beyaz olmayan topluluklarımız üzerinde yaratabileceği olumlu etkinin farkına varırken bunu düşünmemiz bizim için önemli."

Nada Hassanein’a nhassanein@usatoday.com adresinden veya Twitter @nhassanein adresinden ulaşın.

Devamını oku:Hamilelik sırasındaki COVİD-19 bebeklerde nörogelişimsel sorunlara yol açar mı?

Daha fazlası: ABD topraklarındaki çocuklar neden ihmal edilen tropik hastalıkların ‘yükünü taşıyor’?

Boston Globe’un haberine göre, Massachusetts Halk Sağlığı Departmanı’nın yaptığı bir araştırma, hastane personelinin testler sırasında Jackson’ı 20 dakika boyunca oksijensiz bıraktığını ortaya çıkardı. Bu 20 dakika boyunca 6 aylık bebek ciddi bir beyin hasarı geçirdi ve yaşam desteğine bağlanmak zorunda kaldı.

Contents

SHARE THE POST

Share on facebook
Facebook