Dators ir izplatījies ārpus PG un ir saistīts ar vietējo problēmu

Pat vienam un tam pašam apdrošināšanas sniedzējam katram dalībniekam būs atšķirīgs segums. Vislabāk ir sazināties ar savu apdrošināšanas biedru pakalpojumu nodaļu, lai pārbaudītu jūsu segumu.

Vai cerebrāls ir lētāks nekā terapija?

Tas ir atkarīgs no. Terapijas izmaksas ir ļoti dažādas, no aptuveni 50 līdz 200 USD stundā. Cerebrāls maksā apmēram USD 85 USD stundā bez apdrošināšanas, un ar apdrošināšanu tas maksā USD 30 par 3 stundu terapiju mēnesī, papildus jūsu izmaksu dalīšanas pienākumiem (līdzmaksa un kopapdrošināšana) ar jūsu plānu.

Vai Cerebral pieņem Medicare un Medicaid?

Nē. Cerebral nepieņem Medicaid vai Medicare B daļas apdrošināšanu.

Prostatas vēža ārstēšana ir strauji attīstījusies. Jaunākie dati liecina , ka >95% pacientu ar 1.–3. stadijas prostatas vēzi izdzīvos vismaz 10 gadus pēc diagnozes noteikšanas. Lai gan rezultāti ir sliktāki cilvēkiem ar progresējošu prostatas vēzi, joprojām ir cerība.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

  • Prostatas vēzis parasti ir lēni augošs audzējs; vairumam pacientu tas tiek atklāts agrīnā stadijā.
  • 1. līdz 4.A stadijai ir laba atbildes reakcija uz ārstēšanu, un lielākā daļa pacientu dzīvo vismaz 10 gadus pēc diagnozes noteikšanas.
  • Prostatas vēzi ir iespējams izārstēt 1. līdz 3. stadijā un vairumā gadījumu 4.A stadijā. Sākotnējā ārstēšana bieži ietver staru terapiju un/vai androgēnu atņemšanas terapiju. Pašlaik nav iespējams izārstēt 4.B stadiju, lai gan ir terapijas, kas var palēnināt augšanu.
  • Hormonu terapija var bloķēt testosterona veidošanos un tādējādi kavēt audzēja augšanu. Tomēr lielākā daļa prostatas vēža galu galā kļūst rezistenti pret hormonālo terapiju. Pavisam nesen tika pierādīts, ka abiraterons un līdzīgas zāles uztur ārstēšanas efektivitāti.
  • Jaunākie notikumi, tostarp metodes, kā precīzi piegādāt staru terapiju PC šūnām, un jaunu zāļu parādīšanās, liecina par lielu solījumu.
  • Daudziem pacientiem ir iespēja piedalīties datorpētniecības pētījumā.

Pašreizējās ārstēšanas stratēģijas apvieno tradicionālās pieejas un jaunās terapijas. Lasiet tālāk, lai uzzinātu par parastajām prostatas vēža ārstēšanas iespējām, kā arī jaunākajiem notikumiem.

Bieža prostatas vēža ārstēšana

PC ir īpaši lēni augošs vēža veids. Ja tas notiek vēlīnā dzīves posmā, pacienti var izvēlēties izvairīties no riskiem, kas saistīti ar audzēja ārstēšanu. 1. tabulā parādīta pacientu vidējā dzīvildze pēc stadijas. 4. posma apakšgrupu nošķiršana ir ļoti svarīga, jo izdzīvošanas iespējamība ir diezgan atšķirīga.

PC pacientu vidējā dzīvildze pēc stadijas

Vidējā dzīvildze ārstētiem PC pacientiem atbilstoši audzēja stadijai. PC = prostatas vēzis, PG = prostatas dziedzeris.

PC Stage * Raksturlielumi % Dzīvs pēc 5 gadiem
1 Dators vienā PG pusē 98–100%
2 Dators var atrasties vienā vai abās PG pusēs 98–100%
3 Dators progresē, bet paliek PG 98–100%
4A Dators ir izplatījies ārpus PG un ir saistīts ar vietējo problēmu 90–95%
4B Vēzis ir izplatījies lokāli un uz citām ķermeņa daļām (metastāzes) 30–33%

*Instalācija ietver arī audzēja agresivitāti (Glīsona punktu skaitu) un prostatas specifiskā antigēna līmeni asinīs.

PC terapijas veidi ievērojami atšķiras, bieži vien atkarībā no PC stadijas , audzēja agresivitātes, tā sākotnējās atbildes reakcijas uz ārstēšanu un citiem faktoriem, tostarp vecuma, citiem nopietniem veselības stāvokļiem, paredzamo dzīves ilgumu un pacienta vēlmēm. Sākotnējai 1. līdz 4.A stadijas ārstēšanai bieži tiek apsvērtas vairākas iespējas . Tos iedala trīs vispārīgās kategorijās: hormonālā, staru terapija un ķirurģija. Tiek apsvērta arī aktīva uzraudzība un uzmanīga gaidīšana.

Aktīva uzraudzība un vērīga gaidīšana

Daži pacienti ar agrīnu PC stadiju izvēlas atlikt ārstēšanu un drīzāk cieši uzraudzīt PC darbību. To sauc par aktīvo uzraudzību (AS). Ar AS tiek veiktas regulāras fiziskās, bioķīmiskās un radioloģiskās pārbaudes, un, ja ir pierādījumi par audzēja augšanu, var sākt specifisku ārstēšanu. Uzmanīgu gaidīšanu var apsvērt vecāka gadagājuma cilvēki vai tie, kuriem ir slimības, kas ierobežo dzīvību. Šādos apstākļos specifiska PC ārstēšana tiek pārtraukta un tiek ārstēti tikai saistītie simptomi (piemēram, traucēta urīna izdalīšanās un sāpes).

Androgēnu atņemšanas (hormonu) terapija

Androgēnu atņemšanas terapija (ADT) ir vispāratzīta PC ārstēšanas metode. To var izmantot sākotnējai ārstēšanai, pacientiem ar augsta riska PC, tiem, kuriem PC ir recidīvs, vai kā mēģinājumu samazināt audzēju, īpaši gatavojoties operācijai vai staru terapijai. Androgēni ir vīriešu dzimuma hormoni, galvenokārt testosterons, kas stimulē datora augšanu. Ārstēšanas mērķis ir nomākt testosterona līmeni organismā. Kad dators joprojām reaģē uz ADT, rezultāti ir diezgan labvēlīgi. Piemēram, starp 548 pacientiem, kuri reaģēja uz ADT, nāves gadījumu skaits no PC bija aptuveni 6% gandrīz 7 gadu laikā . Diemžēl lielākā daļa pacientu galu galā nereaģē uz ADT, izraisot alternatīvu ārstēšanu.

Radioterapija

Radioterapija (RT) jau sen ir izmantota datoru ārstēšanai. Ļoti augstas enerģijas (jonizējošais) starojums var iznīcināt ļaundabīgās šūnas. Var tikt bojāti arī citi ķermeņa audi, kas pakļauti starojuma iedarbībai. Lai to samazinātu, ir izstrādātas jaunākas staru terapijas metodes precīzai starojuma piegādei ar mazāku bojājumu blakus audiem.

Tiek izmantoti divi staru terapijas veidi: ārējā staru RT un brahiterapija. Ārējā stara RT nodrošina starojumu vēža audiem. Izmantojot brahiterapiju, starojuma avots atrodas mazos "iepakojumos", ko bieži sauc par sēklām. Tie ir aptuveni rīsa graudu lielumā. Tos injicē caur ādu un audzēja audos, visbiežāk izmantojot nelielu katetru vai adatu. Tādā veidā vēzis saņem lielākas starojuma devas, vienlaikus samazinot ārējā staru terapijas blakusparādības. Ja hormonālo terapiju kombinē ar staru terapiju, pacienta izdzīvošana ir labāka nekā jebkura pieeja atsevišķi.

Ķirurģija

Lokalizētu PC var ārstēt arī ar radikālu prostatektomiju, kurā tiek noņemts viss prostatas dziedzeris un vietējie limfmezgli, lai izārstētu vēzi. Šīs procedūras ilgtermiņa rezultāti ir līdzīgi tiem, kas tiek ārstēti ar staru terapiju. Papildus parastajām pēcoperācijas problēmām pastāv arī erektilās disfunkcijas un urīna nesaturēšanas iespējamība. Tie var uzlaboties 6 līdz 12 mēnešu laikā.

Ārstēšanas modifikācijas un jaunākie sasniegumi

Jaunākie notikumi paplašina ārstēšanas iespējas. Tos bieži apvieno ar tradicionālākām terapijām. Vairāki jaunākie notikumi ir diezgan jauni. Daži no tiem ir apstiprināti klīniskai lietošanai, savukārt citi daudzsološi ārstēšanas veidi ir paredzēti lietošanai cilvēkiem.

Sipuleucel-T

Sipuleucel-T ir pacientam specifiska prostatas vakcīna. Lai pagatavotu vakcīnu, pacienta baltās asins šūnas tiek izņemtas un apstrādātas laboratorijā, lai palielinātu to imūnreaktivitāti pret prostatas vēža šūnām. Pēc tam tos intravenozi ievada atpakaļ pacienta asinsritē. Pašlaik turpinās pētījumi, lai noteiktu tā lomu un efektivitāti PC ārstēšanā. Ja vakcīna ir efektīva, tā papildus vietējai slimībai var ārstēt arī attālas metastāzes.

PARP inhibitori

PARP inhibitori novērš vēža šūnu spēju labot biežas DNS mutācijas. Ja šīs mutācijas nav iespējams novērst, PC šūnas mirst. Līdz šim šīs zāles ir visefektīvākās PC pacientu grupā ar noteiktām specifiskām ģenētiskām īpašībām. Jo īpaši BRCA gēnu (BReast CAccer gēnu) nesēji ir īpaši jutīgi pret PARP inhibitoriem (normālie BRCA gēni ir daļa no DNS labošanas sistēmas).

Radiofarmaceitiskie preparāti

Radiofarmaceitiskie preparāti ir zāles, kas izmanto antivielu, kas saistās ar proteīnu, kas ir daudz uz PC šūnu virsmām (PMSA). Antiviela vispirms tiek saistīta ar radioizotopu, un, ievadot, tā rada specifisku starojuma piegādi tieši vēža šūnām, vienlaikus pasargājot tuvumā esošos audus no radiācijas bojājumiem. Šī koncepcija ir īpaši intriģējoša pieeja tiem, kuru vēzis ir metastāzes citās ķermeņa vietās. Zāles Pluvicto pavisam nesen ir kļuvušas par FDA apstiprinātām personālajiem datoriem, kas nereaģē uz hormonu terapiju. Agrīnie dati liecina par vispārējās dzīvildzes uzlabošanos pacientiem ar metastātisku PC.

Abiraterons

Abiraterons ir zāles, kas inhibē enzīmu, kas ir būtisks androgēnu sintēzei. Lielākā daļa prostatas vēža galu galā kļūst rezistenti pret parasto hormonterapiju. Abiraterons bloķē androgēnu veidošanos citādi nekā ADT, un tas ir pierādījis papildu efektivitāti, ja to kombinē ar citiem ārstēšanas veidiem . Sākotnēji tas tika apstiprināts pirms dažiem gadiem, lai ārstētu pacientus ar ADT rezistentu PC. Tomēr jaunākie atklājumi ir parādījuši ievērojami labāku dzīvildzi, ja ADT tika kombinēts ar abirateronu.

Ķīmijterapija

Ķīmijterapija PC visbiežāk izmanto docetakselu . Docetaksels nomāc PC augšanu, traucējot audzēja šūnu dalīšanos. To bieži lieto kopā ar steroīdu medikamentiem un ADT, cita starpā. Pētījumos ir pārbaudīta docetaksela efektivitāte pacientiem ar progresējošu, recidivējošu vai metastātisku PC. Ilgstoša ārstēšana pacientiem ar augsta riska PC ar metastāzēm vai bez tām ir uzlabojusi dzīvildzi. Lietojot docetaksela + ADT un staru terapijas kombināciju, uzlabojas arī metastāžu risks. Apsverot docetaksela lietošanu, jāņem vērā arī tā nelabvēlīgā ietekme.

Operācija ar robotu palīdzību

Robotizēta operācija ir izmantota arī radikālai prostatektomijai. Veicot vairākus nelielus iegriezumus, procedūrā tiek izmantoti miniatūrizēti ķirurģiskie instrumenti, kurus kontrolē ķirurgs dietoll-official.top sēžot pie pults. Robota izmantošana samazina asiņošanas apjomu, hospitalizācijas ilgumu un infekcijas, taču PC rezultāti pagaidām neatšķiras no tradicionālās operācijas.

Patoloģiski paaugstinātu asinsspiedienu (hipertensiju) nevajadzētu uztvert viegli. Ilgstoša hipertensija (HT) gan bērniem, gan pieaugušajiem var izraisīt nopietnus ievainojumus daudziem orgāniem, tostarp sirds un asinsvadu sistēmai (sirds un galvenajām artērijām), smadzenēm un nierēm.

Contents

SHARE THE POST

Share on facebook
Facebook