Ujistěte se, že vaše betta má prostor k plavání a prozkoumávání.

Své kuřata pak můžete pomalu učit, jak vycházet s novými.

Kuřecí chůze. Kuřata jsou nudná stvoření, když jsou umístěna v uzavřeném prostředí, takže je důležité jim umožnit cvičení. Jakmile se kuřata zatoulají, stanou se zdravějšími, na rozdíl od toho, když jsou v uzavřeném prostředí. Nechte kuře chodit ve skupinách, protože se jim bude líbit, že budou spolu. 

Vždy sledujte svá kuřata, když jdou, abyste zabránili jejich zranění během cesty.

Kuřecí dravci. Následující seznam ukazuje příklady predátorů, kteří pravděpodobně napadnou vaše kuřata:

Psi Lišky Sovy Kojoti mývalové Jestřábi Supi Vačice

Abyste zabránili útoku dravců na vaše kuřata, vždy klece pro kuřata zakryjte. Zatímco budete svá kuřata venčit, bedlivě je sledujte, abyste předešli případům, kdy je napadnou predátoři.

Mnoho lidí miluje mít akvária ve svých domovech kvůli tomu, jak krásné jsou rybičky a jejich akvária. Je důležité si uvědomit, že ryby nejsou „nízkoúdržbové“ domácí mazlíčky a vyžadují zvláštní péči. Kromě toho mají mořské ryby jiné potřeby než sladkovodní ryby.

Co byste měli vědět, než si pořídíte mořské ryby

Než si pořídíte mořskou rybu, je třeba zvážit mnoho věcí.

Akvárium. Mořská akvária, nazývaná také mořská akvária, vyžadují větší péči než sladkovodní nádrže, protože jsou považovány za ekosystém. Nádrž se slanou vodou napodobuje místo, kde by ryba žila v oceánu, takže je důležité udržovat správnou hladinu soli a pH. Mořské ryby jsou dražší než sladkovodní ryby, protože musíte investovat do udržování specifické kvality vody. Protože se ryby rády schovávají, ujistěte se, že existují skutečné rostliny, mezi kterými mohou vaše ryby plavat, když potřebují klidnou přestávku. 

Dobrou zprávou je, že pokud nádrž nastavíte správně poprvé, je snadné nastavit rutinu údržby.

Závazek ke správné péči. Ryby mají špatnou pověst pro krátký život, ale při správné péči se mohou dožít nejméně tří až pěti let. Některá plemena žijí desetiletí i déle. Z tohoto důvodu je důležité považovat svého mazlíčka za mořskou rybu za dlouhodobý závazek. Vezměte v úvahu náklady, abyste si nepřerostli přes hlavu. 

Příprava vašeho domova na ryby. Zvažte, kam u vás doma nádrž umístíte. Vaše ryby si mohou užívat klidnou místnost oproti té, která vidí hodně rodinné aktivity. Pokud máte další domácí mazlíčky, jako jsou kočky nebo psi, držte je daleko od nádrže, aby se vaše ryby necítily ohroženy.

Krmení vašich domácích rybiček. Každé plemeno má jiné nároky na výživu. Zatímco pro sladkovodní ryby se nejčastěji používají vločky a pelety, většina mořských ryb vyžaduje specializovanější krmivo, které odpovídá jejich nutričním potřebám. Mezi druhy jídla, které mohou mít vaše mořské ryby, patří:

Slané krevety Nakrájená ryba Krill Ghost krevety Guppies Mollies

Výměna vody v akváriu. Denně provádějte kontroly kvality vody, abyste se ujistili, že nádrž má správnou hladinu soli a pH. V průběhu času se voda odpaří. Když do nádrže přidáváte vodu, nepřidávejte slanou vodu, protože sůl se nevypařuje a zůstává. Přidání čerstvé vody zajistí, že slanost vaší nádrže nebude příliš vysoká.

Pokračování

Péče o vaše mazlíčky Mořské ryby

Možná si nemyslíte, že by ryby onemocněly nebo potřebovaly specializovanou péči, ale někdy ano. Chcete-li, aby vaše ryby žily dlouhý a zdravý život, určitě si nechejte zavolat veterináře pro dotazy a kontroly. Protože ne všichni veterináři ošetřují ryby, budete chtít udělat průzkum a najít specialistu ve vaší oblasti. 

Vyhledání pomoci rybího veterináře před založením nádrže u vás doma poskytne vašemu mazlíčkovi nejlepší šanci na zdravý život. Různá plemena ryb nejsou vždy vzájemně kompatibilní a veterinář vám může pomoci vše zjistit. 

Když adoptujete nové ryby, je dobré je nechat několik dní až týden oddělené. Každému to umožní aklimatizovat se v novém domově a zajistí, že bude zdravý, takže nezavede nemoc na vaše další ryby.

Příznaky onemocnění ryb. Existuje řada příznaků, které byste měli sledovat a které mohou naznačovat, že vaše ryba je nemocná:

Být dezorientovaný Plavání v lichém vzoru nebo hlavou dolů Nejíst Bílé skvrny objevující se na šupinách nebo žábrách Odbarvení Problémy s dýcháním, jako je pobyt na hladině vody Vykulené oči Hlen objevující se na těle Tření o tvrdé povrchy Izolace od ostatních ryb Vředy Nadýmání Změna tvaru, velikosti nebo vzhledu

Pokud máte nějaké obavy o zdraví svých ryb, poraďte se se svým veterinářem. Nemoci postihující vaše ryby mohou zahrnovat:

Fyzické zranění Paraziti Bakteriální infekce Plísňové infekce Rybí neštovice, které jsou způsobeny rybím herpes virem Otrava čpavkem nebo chlórem kvůli špatné kvalitě vody

Ryby Betta, známé také jako siamské bojovnice, jsou známé svými pestrými barvami a krásnými ploutvemi. Je důležité poskytnout vaší bettě dietu a prostředí vhodné pro jejich potřeby. Ty se liší od potřeb ostatních běžných domácích ryb. 

Než si pořídíte bettu jako domácího mazlíčka, zjistěte, čím krmit svou bettu, jak často je krmit a co dělat, když vaše betta nebude jíst.

Rybí dieta Betta

Ryby Betta jsou přirození masožravci a ve volné přírodě by se nacházeli živící se stravou hmyzu a hmyzích larev. Pochopení přirozených stravovacích návyků vaší betty vám pomůže zajistit zdravou stravu pro vašeho nového mazlíčka.

Co jedí ryby Betta. Vzhledem k tomu, že ryby betta jsou přírodní masožravci, jedí stravu s vysokým obsahem bílkovin. Někteří lidé věří, že bettas může přežít v malé nádrži pouhým ožužláváním kořenů rostlin. To není pravda a může to být škodlivé pro vaši bettu. 

Betta pelety s vysokým obsahem bílkovin prodávané v obchodech pro domácí mazlíčky by měly být základem stravy vaší ryby Betta. Je důležité vybrat složení pelet vyrobených pro bettas. Ty, které jsou určeny pro jiné ryby, například pro tropické ryby, nebudou zdravé. Skutečné pelety a vločky betta obsahují správnou hladinu živin pro vaši rybu betta. Snadno se porcují, aby byly vaše ryby chráněny před překrmováním a nedokrmováním.

Jako speciální pamlsky si vaše betta může pochutnat na lyofilizovaných a mražených potravinách s vysokým obsahem bílkovin. To jsou věci jako artemie a krvavci. Tyto pochoutky by neměly tvořit převážnou část stravy vaší ryby Betta. Měly by být vaší bettě podávány s mírou.

Jak krmit svou bettu. Doporučuje se krmit vaši bettu dvěma až čtyřmi granulemi jednou nebo dvakrát denně. Pelety se při umístění do vody roztahují a jsou velmi syté pro vaši bettu. Mrazem sušené nebo čerstvé krmivo lze nahradit granulemi 1 až 2 dny v týdnu. 

Odborníci doporučují zbavit nádrž přebytečného jídla, které vaše betta ryba nežere. Tyto potraviny spadnou na dno nádrže a pokud nebudou odstraněny, zhorší kvalitu vody.

Náklady na krmení ryby Betta. Náklady na rybí pelety a lyofilizované potraviny se mohou podle značky značně lišit. Očekávejte, že zaplatíte mezi 4 a 8 dolary za nádobu betta rybích pelet. Váš dodavatel domácích mazlíčků může poskytnout možnosti nákupu krmiva ve velkém.

Pokračování

Běžné obavy Krmení Betta Fish

Dvěma běžnými obavami, pokud jde o krmení vaší betty, je přejídání nebo nedostatečnost.

Co dělat, když vaše betta ryba nebude jíst. Ryba Betta vydrží bez jídla 14 dní. Pokud vaše betta vynechá jedno nebo dvě jídlo, není třeba se okamžitě znepokojovat. Existuje několik důvodů, proč vaše ryba Betta nemusí jíst.

Stres z nedávné změny teploty vody, čištění nádrže nebo významné změny prostředí může způsobit změnu apetitu vaší ryby Betta, když se přizpůsobí. Ideální teplota vody pro rybu betta je mezi 71 a 86 stupni Fahrenheita.

Ryby Betta jsou často vidět v miskách, které jsou pro ně micinorm negativní recenze příliš malé. To je může způsobit, že jsou nešťastní a nechtějí jíst. Ujistěte se, že vaše betta má prostor k plavání a prozkoumávání. Pokud si všimnete, že se vaše ryby odvracejí nebo chrlí jídlo, možná budete chtít experimentovat s různými značkami pelet. Konečně, jak ryby betta stárnou, stanou se méně aktivními a spotřebovávají méně potravy.

Pokud vaše betta ryby stále nebudou jíst, mohou být nemocné. V případě onemocnění se poraďte s veterinářem nebo jiným odborníkem.

Jak zabránit přejídání vaší ryby Betta. Ryby Betta ve volné přírodě budou jíst potravu, kdykoli ji najdou. Díky tomu se vaše betta velmi snadno přejídá, když je k dispozici další jídlo. Přejídání může vést k nadýmání, zažívacím potížím a obezitě. Příliš mnoho nesnědeného jídla může také způsobit, že se voda vašich ryb stane špinavou a nezdravou.

Abyste zabránili přejídání vaší betty, krmte ji pouze doporučeným denním množstvím. Přebytečné jídlo pravidelně odklízejte síťkou nebo krůtím bastrem. Někteří odborníci také doporučují nekrmit vaši bettu 1 den v týdnu, aby jejich trávicí systém dohnal čas.

Myši jsou zábavní domácí mazlíčci. Je snadné se o ně starat, protože kladou malé nároky. Můžete je rychle vycvičit, aby byli disciplinovaní a jak zacházet s jídlem, dokud jsou ještě mladí. Před výběrem domácího mazlíčka však musíte vědět několik věcí.

Příprava na domácí myši

Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, než si domácí myši přivedete domů.

Bydlení. Myši žijí v malých skupinách a vyžadují klece. Ustájení myší vyžaduje, abyste samce oddělili, protože potřebují svůj vlastní prostor. Neznámí samci mají tendenci bojovat.

Kryt myši pro domácí mazlíčky by měl být vyroben z drátěné klece s plastovou podlahou. Dřevěné podlahy mohou absorbovat moč a zapáchat. Používejte pevnou, bezpečnou podlahu, aby myši neunikly a nezranily si nohy. Nepoužívejte klec s podlahou z drátěného pletiva.

Dvě myši budou potřebovat výběh o rozměrech 60 centimetrů na délku, 50 centimetrů na šířku a 30 centimetrů na výšku. Výška vytvoří více prostoru pro vzpřímené postavení myší.

Měl by jsi "odolný proti myši" svůj dům, než si pořídíte nové mazlíčky. Vaše okna by měla zůstat vždy zavřená, aby myši neunikly. Udržujte svůj dům bez jakýchkoli křehkých předmětů, které by vaše myši mohly převrhnout. Vždy sledujte své děti, pokud dovolíte svým myším toulat se po domě, abyste předešli nehodám.

Zdravotní péče. Než si pořídíte domácí myši, poraďte se se svým veterinářem a zeptejte se na vše, co byste mohli potřebovat. Vaše myši by měly být sledovány kvůli obezitě, nádorům, přerostlým zubům nebo respiračním problémům. Mohou potřebovat očkování proti vzteklině a dalším nemocem. Váš veterinář vám také může říci, zda vaše myši potřebují kastraci nebo kastraci.

Dodávky. Než se vaše myši vrátí domů, ujistěte se, že máte nějaké základní zásoby a zdroje. Tyto zahrnují:

Ohrada Odpadkový koš Bezpečný nosič myši Jídlo jídlo Nádoba na vodu Odkapávací láhev Lůžkoviny Cvičební kolo Skrytá díra

Strava. Myši jsou všežravé a mohou se živit rostlinnými a živočišnými produkty. Komerční potravinové pelety jsou dostupné. Poskytněte jim ve stravě směs masa a zeleniny, která obsahuje základní živiny pro vaši myš.

Směs, kterou zvolíte, by měla obsahovat semena, zrna, luštěniny a nějaké maso, jako jsou sušení mouční červi. Můžete také přidat nějaké ovoce, jako jsou jahody a hrozny. Malé množství vařených vajec, psích sušenek, sušených bylinek a spreje z prosa mohou sloužit jako pamlsky pro vaše domácí myši. Vyhněte se také tukům a olejům ze semen a ořechů

Pokračování

Výcvik domácích myší

Myši dělají věci po svém a budou potřebovat vaši pomoc při řízení jejich chování a disciplíny. Výcvik vašeho domácího mazlíčka bude zahrnovat řadu faktorů.

Trénink chování. Myši nejsou zvyklé na manipulaci a mohou vás kousnout. Časem je však můžete vycvičit na přijatelné chování a zkrotit je. 

Umožněte svým myším, aby se seznámily s jejich novým prostředím. Jakmile se myši uklidní, mohou začít trávit více času v blízkosti své klece. Začněte s nimi také mluvit potichu a oni si na váš hlas zvyknou.

Když do klece přinesete nové myši, nejprve je oddělte, abyste se vyhnuli boji mezi sebou. Nové myšky pak můžete pomalu představovat ostatním a časem si je oblíbí.

Nácvik toalety. Mladé myši mohou být obtížné, pokud jde o nakládání s jejich odpadem. Své myši můžete pomalu trénovat, aby používaly odpadkový koš tím, že do něj umístíte jejich odpad a necháte je čichat. Vyhledejte místa, kde myši obvykle chodí do koupelny, a položte tam podestýlku. Povzbuďte myši, aby používaly odpadkový koš tím, že jim dáte pamlsek, jakmile se dostanou na správné místo. 

Další tipy. Trénujte své myši o místech a předmětech, kterým by se měly vyhýbat. Použijte pamlsky jako prostředek, jak je povzbudit, aby nechodili do určitých oblastí. Můžete také použít spreje s vůní hořkého jablka na předměty, kterých by se myši neměly dotýkat. Myši tento zápach nesnášejí a vyhýbají se jakékoli látce, která mu voní.

Můžete také použít syčivý tón, abyste své domácí myši odradili od toho, aby chodily na některá místa. Jakmile to budete dělat pravidelně, bude mazlíček disciplinovaný a bude se vyhýbat zakázaným oblastem.

Manipulace s domácími myšmi vyžaduje intenzivní trénink. Dejte pamlsky pokaždé, když váš mazlíček udělá správnou věc. To vytvoří pozitivní posílení. Vždy sledujte jakékoli změny v chování a v případě potřeby se poraďte se svým veterinářem. 

Trénujte své domácí myši, dokud jsou mladé, a jak rostou, účinně se přizpůsobí změnám. Povzbuďte svého mazlíčka, aby se stýkal s vašimi dětmi. To může pomoci zabránit tomu, aby vaše myši kousaly vaše děti.

Hledáte perfektní dárek pro nejchlupatějšího člena vaší rodiny? No, tři z nejlepších dárků, které můžete svým mazlíčkům dát, jsou zdravá váha, zdravá ústa a zdravá kůže, říká veterinář Marty Becker, DVM, pravidelný přispěvatel do NBC. Dnes ukázat.

"Eliminujete spoustu veterinárních účtů, aniž byste svého mazlíčka zmenšili," říká

Becker, který doporučuje zdravé sváteční dárky, které pomohou splnit tyto základní potřeby.

Hádanky s jídlem

Stejně jako lidé má více než polovina amerických mazlíčků nadváhu. Mnoho veterinářů nahrazuje misky svých mazlíčků skládačkami s jídlem, hračkami, se kterými si domácí mazlíčci musí hrát, aby uvolnili potravu dovnitř. V jedné studii kočky s nadváhou, které musely po dobu jednoho měsíce přijímat polovinu denní potravy prostřednictvím hádanek s jídlem, zhubly.

Becker má rád Kong Genius pro psy, protože můžete spojit několik hraček dohromady, když jedna už není náročná. Jeho výběr pro kočky je Egg-Cersizer, míč, který musí kočky tlačit, válet a zajišťovat, aby se dostaly k potravě uvnitř.

Jedlé zubní kartáčky

Pokud byste raději nedrhli špičáky své kočky nebo psa, mohou to udělat pamlsky. Becker dává svým psům žvýkačky pro ústní hygienu CET HEXtra; doporučuje je i pro kočky.

Domácí mazlíčci je raději žvýkají, než aby je polykali celé, jako to dělají u mnoha jiných pamlsků.

Textura surové kůže v psích žvýkačkách a aktivní složka spolupracují na rozkladu zubního kamene a plaku. "Prostě žvýkají a žvýkají, takže poskytuje prodloužený kontakt se zuby."

Šampony pro domácí mazlíčky

"Kožní problémy jsou důvodem č. 1 pro návštěvu veterináře," říká Becker. Pravidelné koupele mohou pomoci při kožních, žlázových a ušních problémech. Becker doporučuje týdenní koupele pro psy: "Psi vytírají všechno na podlaze – pyl, spory, prach, roztoče – a absorbují to do kůže." Kočky mohou také potřebovat příležitostnou koupel.

Pokud váš mazlíček nevyžaduje šampon na předpis, Becker doporučuje šampony Earthbath pro domácí mazlíčky, které obsahují přírodní složky.

SHARE THE POST

Share on facebook
Facebook