Загальна сума вкладів фізичних осіб у банках – учасниках Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) станом на 1 січня становила 1,05 трлн грн. Відповідно, тепер в статуті “Ощадбанку” зазначено, що “вклади фізичних осіб, розміщені у Банку, гарантуються в порядку і розмірах, передбачених Законом України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб””. Основним завданням Фонду є забезпечення функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Про це повідомив заступник голови Національного банку України, голова адміністративної ради Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ігор Соркін. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», зберігаються. Діяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) регулюється Законом України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» від 23 лютого 2012 р., номер 4452-VI. Виплати гарантованого відшкодування Фондом здійснюються через Автоматизовану систему виплат, до якої підключено 12 банків-агентів Фонду.

Голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут в інтерв’ю NV Бізнес розповіла, чому претензії до Костянтина Жеваго складають 46 млрд грн, з ким ще судиться Фонд та як працює система гарантування вкладів під час війни. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 1 березня 2023 року розпочинає виплати коштів вкладникам банку АТ «Банк Форвард». Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на поточному тижні виставляє на продаж активи 8 банків на 1,4 млрд грн. Неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у березні 2023 року спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 1,08 млрд грн. За січень – вересень цього року надходження коштів до банків, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, становили майже 2,3 млрд грн.

Новини про стан фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – це державна установа, що в разі ліквідації банку гарантує повернення коштів кожному вкладнику. Це стосуватиметься банків, що визнаватимуться неплатоспроможними з дня набрання чинності цією нормою (тобто після завершення тримісячного терміну з дня, наступного за днем скасування чи припинення дії воєнного стану в країні). Фонд гарантування вкладів фізичних осіб із 24 березня 2023 року розпочинає виплати гарантованих сум вкладникам АТ «Айбокс Банк». Загальна сума вкладів фізичних осіб у банках України у травні зросла на 1,4 млрд грн і станом на 1 червня становить 1068,7 млрд грн. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виставляє на продаж права вимоги за кредитними договорами, що укладені банком з юридичними особами та фізичною особою. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повторно виставляє на продаж ресторан «Щекавиця», що розташований на столичному Подолі, тепер стартова ціна становить 24,1 млн грн. Фонд є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

Кінцевим бенефіціарним власником АТ “БАНК ФОРВАРД”є громадянин рф Рустам Таріко. Указом Президента України в жовтні 2022 року уведено в дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким до Р. Фонд гарантування – це державна установа, яка в разі ліквідації банку повертає кошти його вкладникам.

Відшкодування вкладів під час війни: на що чекати українцям?

Українцям гарантують 100% відшкодування всіх вкладів під час воєнного стану та трьох місяців з дня його припинення чи скасування. Станом на 1 квітня загальна сума вкладів фізичних осіб (у т.ч. фізичних осіб-підприємців) у банках України склала 1,062 трлн грн, що на 6,6 млрд грн перевищує показник станом на 1 березня. Фонд гарантуваня вкладів фізичних осіб виплатив вкладникам АТ “Банк “Форвард” близько 1 млрд грн гарантованого відшкодування, що складає понад 67% загальної суми гарантованих виплат. Загальна сума вкладів фізосіб (у тому числі фізосіб-підприємців) у банках-учасникх Фонду гарантування вкладів станом на 1 лютого становила 1,041 трлн грн – це майже на 10 млрд грн менше, ніж на початку січня. Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) з 13 березня почав відшкодування коштів вкладникам АТ “Банк Форвард” за договорами банківського вкладу незалежно від дати їх закінчення.

Інформація про систему гарантування вкладів фізичних осіб – розділ «Для вкладників»

Після введення воєнного стану в Україні Фонд гарантування вкладів удосконалив механізм виплати гарантованого відшкодування вкладникам, що передбачає отримання гарантованої суми за вкладом без відвідування відділень банків-агентів Фонду. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб функціонує як державна спеціалізована організація. Основним завданням Фонду є забезпечення захисту прав фізичних осіб-вкладників комерційних Банків України шляхом відшкодування за рахунок коштів Фонду втрат за вкладами. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб є установою в Україні, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку. Фонд є економічно самостійною установою, яка не має на меті отримання прибутку. Основною метою діяльності Фонду є захист прав і законних інтересів вкладників банків.

Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар. Рівніший» банк матиме конкурентні переваги та певний брак мотивації для підвищення ефективності роботи. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах. У справі йдеться про 12 колишніх членів правління та спостережної ради Платинум Банку, серед яких, зокрема, Катерина Рожкова, зараз – перша заступниця глави НБУ. Тобто наші клієнти захищені і з боку ConcordBank як стабільної фінансової установи, і з боку держави.

У Мегабанку спростували звинувачення Фонду гарантування вкладів у блокуванні роботи ФГВФО. Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні obxtv.org.ua судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.

Матеріали виготовлені в в рамках підтримки відображають позицію авторів і не обов’язково збігаються з позицією Міжнародного Фонду “Відродження”. У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме гіперпосилання на LB.ua обов’язкове! Передрук, копіювання, відтворення або інше використання матеріалів, що містять посилання на агентство “Українськi Новини” й “Українська Фото Група”, заборонено. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на конкретний матеріал. Ознайомтеся з більш детальною інформацією про Фонд та умови виплати гарантованих сум відшкодування за рахунок коштів Фонду на вкладці «Документи». Moral hazard) — у цьому випадку перекладанню фінансових ризиків власників великих депозитів на систему гарантування вкладів. Фонд гарантування розпочав виплати вкладникам української «дочки» Сбербанку.

SHARE THE POST

Share on facebook
Facebook