Доволі часто галуззю спеціалізації тваринництва розвинених країн є й вівчарство. У більшості країн, що розвиваються, тваринництво орієнтується на природні пасовища, має екстенсивний характер і м’ясний напрям розвитку. Прогресу, інноваційного розвитку призвели до того, що Україна значною мірою втратила таку передову галузь, як електронна промисловість. У результаті серед 104 країн світу вона посідала 83-тє місце за загальним індексом технології.

країни лідери за капіталовкладеннями в наукові дослідження

Були Краків, Дублін, Прага (9, 10 і 14 місця відповідно), Будапешт, Варшава, Брно. У світовій економіці поширені міжнародні кредити, що одержують держави, банки, підприємці тощо від іноземних кредиторів або надають іноземним позичальникам. Діють також клуби кредиторів — Лондонський і Паризький, які здійснюють https://fraza.com/news/324958-perevagi-ta-nedoliki-promokodiv наднаціональне регулювання міжнародних фінансових ринків, зокрема кредитів і боргів. Лондонський клуб здійснює регулювання приватної зовнішньої заборгованості, а Паризький — державної (або забезпеченої державою). Облікувати кількість осіб, що здійснюють внутрішні та зовнішні туристичні поїздки, важко.

§ 18. ВИДОБУВАННЯ ПАЛИВНИХ РЕСУРСІВ

Та найбільш гострими сьогодні є питання, пов’язані із припиненням воєнних дій в окремих районах Донецької й Луган ської областей, тому що саме ці регіони були потужними виробниками чорних металів і коксу. Виробництво ртуті в Донецькій області (Горлівка) і золота на Закарпатті (Мужієво). Сьогодні ці підприємства не працюють, хоча запаси сировини залишаються доволі значними (насамперед ртуті). В окремих містах (Харків, Одеса, Київ) кольорові метали виплавляють з брухту. Основними чинниками розміщення підприємств чорної металургії в Україні є сировинний і паливний (максимальне наближення до джерел сировини й палива).

§ 15. ТВАРИННИЦТВО. ЗОНАЛЬНА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Саме виробничі зв’язки між групою близько розташованих поселень лежать в основі виробничої агломерації. На найвищому рівні всі види економічної діяльності групують у три сектори економіки (мал. 12). До первинного сектору зараховують сільське, лісове, рибне господарство та видобувну промисловість, тобто ті види економічної діяльності, завдяки яким людина отримує «первинну» (створену природою) продукцію. Вторинний сектор охоплює переробну промисловість, електро-, газо- і водопостачання та будівництво — види діяльності, що переробляють первинну продукцію та доводять її до споживача у вигляді кінцевих матеріальних благ. Третинним сектором називають усі види діяльності, що надають послуги. Малайська меншість несхвально поставилася до проголошення незалежності та вимагала повернутися до Малайзії. Китайська громада, однак, уже усвідомила переваги самостійності, а головне – зрозуміла, наскільки важливо не тільки торгувати, а й виробляти товари для всього світу.

Причиною голоду є неспроможність країн, що розвиваються, виробляти продукти або купувати їх на зовнішніх ринках через примітивну аграрну культуру, складність природних умов і скромні державні доходи. У деяких країнах голод спричинений масштабними збройними конфліктами (Сирія) чи витратою економічних ресурсів на військові, а не нагальні людські потреби (КНДР, що посідає останнє місце в рейтингу країн за середньою калорійністю добового раціону людини). У наш час автомобільний транспорт став найбільш масовим і доступним видом транспорту майже в усіх країнах. 80 % загальної кількості зареєстрованих у світі автомобілів становлять індивідуальні авто. Кількість автомобілів у розрахунку на 1 тисячу населення (рівень автомобілізації) — індикатор сучасного економічного розвитку і добробуту населення країн. Найвищі показники (450 – 750 автівок на осіб) мають економічно розвинені країни, Республіка Корея, малі нафтовидобувні країни Перської затоки. Абсолютними лідерами за рівнем автомобілізації є США (майже 800) і країни-карлики Монако й Сан-Марино.

Понад 100 країн світу взяли на себе зобов’язання до 2025 року покінчити з голодом. Задля збільшення продовольчої безпеки у світі необхідно змінити спосіб життя та мислення людей. Для боротьби з голодом слід розвивати сільське господарство найбідніших країн і збільшити обсяги інвестицій в інфраструктуру сільських районів у цих державах.

«Зрослась небезпека з відважним життям». Покоління Олега Ольжича на тлі доби

Щодо виробництва м’яса, то серед регіонів світу переважає Північна Америка (26,4 %) і Європа (21,1 %). Країни, що розвиваються, в останні роки на світовий ринок виходять з широколистяною деревиною у вигляді круглого лісу, пиломатеріалів, фанери (Малайзія, Бразилія, Індонезія, Філіппіни, Папуа-Нова Гвінея, Кот-д’Івуар, Габон, Камерун). У загальній масі використовуваної деревини 55 % припадає на хвойні і 45 % – на листяні породи. Потужний комплекс нафтохімічних підприємств представлений заводами Саудівської Аравії, ОАЕ, Кувейту, Ірану.

Водночас у харчовій промисловості склалися потужні національні фірми і міжнародні корпорації, наприклад усім відомі ТНК Nestle («Нестле»), Coca-Cola («Кока- Кола»), Unilever («Юнілевер») (мал. 142). Діяльність таких ТНК сприяє формуванню схожих продовольчих смаків у різних країнах, хоча кожній з них притаманні національні кухні та певні гастрономічні традиції. В умовах глобалізації спостерігається активне взаємопроникнення елементів національних кухонь, чому сприяють міжнародні міграційні процеси. Провідний у минулому регіон — Європа разом з Росією — сьогодні виробляє менше третини світової продукції хімічної промисловості. Водночас із п’яти найбільших за обсягами надходжень хімічних компаній світу, чотири належать до європейських (мал. 116 на с. 145).

Так, за даними ООН, всього 15 ТНК контролюють 70 % світового експорту каучуку і нафти, понад 80 % — міді й олова, понад 90 % — деревини, залізної руди і бокситів. Для країн базування є взаємовідносини ТНК і національних урядів та реалізація корпоративних інтересів ТНК. Розглянемо найтиповіші плюси і мінуси діяльності ТНК для приймаючої країни і для країни, що вивозить капітал. Як компанії (корпорації), що володіє виробничими підрозділами в декількох країнах. Всього обсягу обороту компанії повинна приходитися на зовнішні операції, тобто реалізуватися за межами країни резиденції. США роблять для нас найбільше, і кожен їхній пакет допомоги не тільки рятує багато життів, а й наближає момент, коли армія РФ посиплеться. Прикладом першого шляху є рішення німецької компанії Evonik з розширення до 2024 р.

Ейфелева вежа в Парижі (Франція), Колізей у Римі (Італія), Тадж-Махал в Агрі (Індія), Велика китайська стіна (Китай), піраміди (Єгипет) щороку приваблюють мільйони туристів. Тонн цього солодкого продукту (на більш як 70 млн дол. США). Найбільшими споживачами нашого меду є Німеччина (майже 37 % від загального експорту), США (20 %), Польща (майже 17 %).

Крім того, стрімка евакуація англійської адміністрації з регіону викликала там певне напруження. Сусідні країни почали конкурувати за території, а комуністичні рухи розхитували їхню внутрішню стабільність. Тож іще однією причиною виходу Сінгапуру з Малайської федерації стало те, що Індонезія та Малайзія перебували на межі воєнного конфлікту за острів Борнео. Острівна країна спокійно переживає всесвітню економічну кризу й стрімко стверджується у сфері послуг, а також як один із провідних фінансових ринків. У Сінгапурі здійснюється близько 40% регіональних фінансових операцій, і 2005 року країну виключили з «чорного списку» фінансових оаз-офшорів. За 50 років Сінгапур пройшов шлях від сировинного порту до світового центру наукових досліджень та фінансових операцій.

SHARE THE POST

Share on facebook
Facebook